Сплата податку за неправильним бюджетним кодом

Законодавством передбачена різниця між такими поняттями як «сплата податку» та «зарахування податку».

Сплата податку відбувається на основі подання до банківської установи відповідного платіжного доручення, тобто, ця операція засновує податкові правовідносини.

Відносини що стосуються зарахування коштів на єдиний казначейський рахунок є бюджетними правовідносинами, тому виконуються без прямої участі платника.

Варто зазначити, що для перерахування коштів до бюджету має зазначатися код бюджетної класифікації.

Цей момент дуже важливий, тому що в разі неправильного заповнення реквізитів платіжних документів, відправлення грошей по неправильному коду бюджетної класифікації, гроші не надійдуть на відповідний рахунок, а значить, податкове зобов’язання не буде погашене.

Розрахункові документи потрібно заповнювати дуже уважно, тому що відповідальність за це лежить на особі, що оформляла та подавала їх.

Платник, що не сплачує визначену суму податкового зобов’язання,незалежно від обставин, підлягає штрафним санкціям згідно статті 126 Податкового кодексу України.

У випадку порушення встановленого строку сплати податкового зобов’язання податківцями направляється порушнику податкове повідомлення-рішення форми «Ш».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *