Нульова ставка з податку на прибуток

Міністерство доходів і зборів України повідомляє, що отримати нульову ставку з податку на прибуток можуть платники, річний дохід яких не перевищує 3 мільйони гривень, та розмір місячної зарплатні працівників становить не менш ніж подвійна мінімальна заробітна плата.

Це положення узгоджено з пп. 154.6 Податкового кодексу України і чинне на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року

Згідно положення, платники мають бути зареєстровані після 1 квітня 2011 року (виключення складає реорганізація), або раніше, при умові, що задекларований дохід за рік не перевищував суму в 3 мільйони гривень, в період за три останні роки, а також за умови, що загальна чисельність працівників за аналогічний період становила не більше 20 осіб.

Пільга також надається платникам, що до 1 січня 2011 року числились як платники єдиного податку, за умови, що їх дохід за останній календарний рік не перевищував одного мільйона гривень, а також за умови, що середня кількість працівників становила не більше 50 осіб.

Зазначимо, що застосування нульової ставки має певні обмеження за видами діяльності. Зокрема, ця пільга не застосовується до суб’єктів господарської діяльності, що займаються операціями з нерухомістю та валютою, зовнішньоекономічною діяльністю, зайняті у сфері розваг, на торгівців, що здійснюють оптові операції, торгівців дорогоцінними металами. Також пільгова ставка не розповсюджується на суб’єктів, що виконують бухгалтерські послуги, аудит для підприємців.

Міністерство доходів і зборів України звертає увагу на те, що основна вимога для пільгової ставки – дохід повинен бути вкладений у подальший розвиток господарської діяльності компанії та відповідно задокументований.

У випадку якщо платник податку на прибуток у звітному періоді перевищив дозволену межу для одного з критеріїв, які надають право на нульову ставку, такий платник буде вимушений оподаткувати прибуток, отриманий у звітному періоді, у загальному порядку, за основною ставкою.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *